Due to the COVID 19 epidemic, orders may be processed with a slight delay

Search

НА ЗАЛИХА

Indivia – Sun D3 Kid 400

1 Review

Oвој производ е регистриран како Додаток на исхрана, достапен во аптеките ширум Македонија.
Составот на производот е придодаден Д витамин од ланолин.

590 ден

Индивиа Д3 витамин за деца – 100% природен, вкусен и лесен за користење.

Витамин Д3 микроемулзија во форма на спреј со распрскувач, со природен вкус на портокал – безбеден и забавен начин на употреба, погоден за деца под 7- годишна возраст.

SunD3 KID  на ИНДИВИА е орален спреј со вкус на портокал и природен заладувач ксилитол, кој со едно распрскување обезбедува 400 IU.

INDIVIA SunD3 KID 400 e микроемулзија од Д витамин е 75%  подобро апсорблив одколку било кој друг  воден или масен раствор на д витамин.

Понекогаш постојат разлики во нијансите помеѓу дигиталниот екран и вистинските тонови на печатената ткаенина.

Latest reviews

  1. Весна

    Одличен преоарат,многу лесен за употреба

Напиши коментар
Напиши коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најпродавани

Indivia - Sun D3 Kid 400

590 ден
(1 Review)

Iron Spray - депо спреј

790 ден
(0 Коментари)

Melatonin Sleep Strong 1.95mg Spray

790 ден
(0 Коментари)

Collagen HGC + Joint Formula

790 ден
(0 Коментари)

Vitamin C1000 + bioflavonoids & Rose hip 120 Таблети

860 ден
(0 Коментари)

Sinustrong капсули

490 ден
(0 Коментари)

Indivia - ImmunUp

850 ден
(0 Коментари)
Back to Top